»Na področju zakonodaje je kar nekaj paradoksov. Roboti imajo včasih več pravic kot ljudje. V bordelu je na primer treba plačati zavarovalnino za uporabo seks robotke, ki je tako bolje zaščitena kot ženska prostitutka.«
»Popolna avtomatizacija se bo zgodila samo pri petih odstotkih poklicev, a bo hkrati več kot polovico poklicev vpeljava umetne inteligence močno spremenila. Od zdravnikov do duhovnikov.«
»Možgani vseskozi napovedujejo, kaj se bo zgodilo. Zato imamo včasih težave s sedanjostjo, preveč se obremenjujemo s prihodnostjo, kar nas lahko vodi tudi v anksioznost.«
»Podobna se mi zdi danes vloga umetne inteligence, ki lahko kopico ljudi izloči iz enačbe. Napovedi govorijo, da številne službe v prihodnosti ne bodo več potrebne. Mogoče bo čez 50 let umetnointeligenčni novinar intervjuval umetnointeligenčnega predavatelja na konferenci o človeški zgodovini. Človek bo morda kot takšen nepotreben.«
»Umetna inteligenca se v umetnosti kot pripomoček uporablja že zdaj. Resničen preskok pa se bo zgodil, ko bo stroj delal s popolnoma svojo usmeritvijo, ne pa ob pomoči vnaprej vnesenih podatkov.«
»Mogoč je scenarij, da bo človek postopno oplemenitil svoje kognitivne funkcije s tehnologijo. Pri tem bo ključna etika, nujno je javno in transparentno delo, sicer bodo to počeli v obskurnih laboratorijih nekje na Kitajskem.«
»Družba ne obstaja, obstajajo zgolj posamezniki.«
»Vsak posameznik se v določenih razmerah lahko vede zlobno in kruto.«
»Popolnoma se spremenijo pravila moralnosti. Lahko se počutiš, da delaš nekaj dobrega, ko drugemu prizadevaš zlo.«
»Empatijo imamo vedno za pozitivno, včasih pa nam lahko škoduje, če smo preveč empatični.«
»Pri empatiji gre za to, da čutiš čustva drugega, se čutiš osebno prizadetega.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju